ВСТУП

Всі хочуть бути здоровими, красивими, багатими і жити довго. Всі! Не правда, що бабця не хоче… Вона просто змучилася хворіти і терпіти. Заберіть в старості біль і слабкість і потім спитайте - хто хоче померти?.. Ми всі хочемо бути здорові і тому шукаємо чарівний еліксир довкола себе, в книжках, в інших людях, в мудріших. А відповідь в нас, тобто в Творцеві, який нас Cотворив. Чому? Чому так багато уваги і надії присвячуємо рухові, коли мова йде про здоров’я. Напевно так захотів Творець. Він дав можливість рухатися, здобувати їжу, творити добро, народжувати, щоб знову жити і розвиватися. Все в організмі лю- дини налаштовано так, щоб він міг рухатися. І коли раптом руху нема, або його недостатньо багато процесів завмирають, а потім припиняються. І далі стає сумно. Болі. Скованість. Ліжко. І ….
В суспільстві кожен має свою роль. Щоб виконати її, потрібно робити певні рухи. Для кожної професії притаманний свій набір рухів. Рухається і бідний і багатий. По різному. Тіло - це унікальний інструмент, даний нам для життя, для досягнення цілей. І він потребує догляду. Якщо Ви майстер, то вам потрібний добрий, а часом унікальний інструмент. Якщо Ви добрий майстер, то будете дбати про свій неповторний інструмент. Він постійно нагадує Вам про себе. Коли йому добре…, і коли щось не так. Треба навчитися його слухати і чути.
Наш організм – це те, що нам дали батьки, те, що ми їмо, те, що ми з ним робимо. Добра генетика + добра їжа + бережливе ставлення = здоров’я і довголіття. Складіть чесно своє рівняння і подивіться на результат. Він такий, який є. Хочете кращий – міняйте доданки.
Генетику (тобто батьків) на щастя не вибирають. Її можна лише берегти, щоб передати своїм дітям хоча б не гіршою, ніж дісталася нам. А от догляд за своїм тілом (харчування і ставлення) забезпечуємо ми. Як вміємо. Що з того виходить бачимо з літами. Хто мудріший робить поправки раніше. Тому результат кращий.
Творець заклав в організмі унікальні процеси: старіння і відновлення. Саме вони дають можливість зношуватися і відновлюватися. І з часом ставати кращим. Виходити з хвороби сильнішим.

Те, що нас не вбиває – робить нас сильнішими.

Стиль харчування, правила поведінки, норми - прописані в багатовіковій культурі народу і передаються з покоління в покоління. Сумарний результат рівня культури відображений в тривалості і якості життя людей. Отже – чи правильно ми живемо?.. хто живе правильно?.. висновки робіть самі.

Домра – три струни; Балалайка – три струни; Бандура – 64.


ДОГЛЯД

Межі досконалості в догляді за організмом нема. Але, разом з тим існує раціональна доцільність, а навіть вимушена необхідність певних речей. Якщо потреба в особистій гігієні ні в кого не викликає сумнівів, то необхідність догляду за фізичним станом ще часто дискутується. Загальна потреба в фізичних вправах лише питання часу і рівня загальної культури. І найперше в практику фізичного догляду ввійдуть вправи обов’язкового щоденного комплексу для підтримки доброго стану організму. Заняття спортом відходить на другий план і може бути або не бути без шкоди для здоров’я. Основними принципами обов’язкового щоденного комплексу є збереження еластичності тканин і функції суглобів через вправи. Серед тисяч вправ слід вибирати лише ті, які приємні для виконання, прості і не несуть загроз травмування чи пошкодження, є органічним доповненням щоденних навантажень, пов’язаних з основною професією чи стилем життя.

ХАРЧУВАННЯ

Харчування безпосередньо впливає на стан тканин в організмі. Все, що необхідне для життя організм залишає собі, що не потрібне виводить. Те, що не потрібне і не може вивести відкладає в тканинах і робить їх старими, твердими, крихкими. Втрата еластичності веде до обмеження руху. Втрата руху до ….. і так далі. Під час їжі організм розпізнає продукти, виділяє необхідні соки, перетравлює їх і насичується. Для перетравлення м’яса потрібні кислоти, каші – луги. Коли ми одночасно даємо кашу і м'ясо організм виділяє одночасно луг і кислоту. Ми знаємо, що луг і кислота антагоністи і нейтралізують одне одного. Тому перетравлювати нема чим.Неперетравлена їжа і стає тим незрозумілим для організму, чого не можна перетравити і вивести. Кулінари на догоду смаковим якостям (смачне продається краще і більше) нехтують несумісністю продуктів. А ще навчили нас їсти по годинах. От і їмо не тоді коли голодні, а коли час прийшов.

Їжте, їжте. Дальше стегон не піде.

Кажуть, що так природно. Я пробував уявити собі стадо левів, що зібралося на 13.00 на обід…
А природно – їсти тоді, коли голодний, стільки – поки не наситишся, і якийсь один основний продукт за один прийом їжі.
Не варто подавати білки (м'ясо, бобові, гриби, яйця) з вуглеводами (кашою, картоплею, хлібом). До кожного з них окремо підійдуть овочі, кислі фрукти, соуси. Молочні продукти і сири краще вживати окремо. Жири сумісні з усіма основними продуктами. Слід уникати примітивного напихання продуктами, або заїдати поганий настрій, тривоги чи життєві негаразди. Для цього краще підійде вода, або легкі розведені соки.
Для підтримання доброго здоров’я необхідно робити харчові паузи. Один раз в тиждень – 24 або 36 годин, в місяць – 2-3 дні, на початку нового природного сезону 3-5-7 днів. Під час паузи в харчуванні організм зосереджується на очищенні і відновленні. Детальну інформацію про методику можна отримати тут filonov.net , suhoe-golodanie.ru , syhoegolodanie.com

Вправи рекомендовані для здорових та хворих людей


1. Вправи взяті з книжки Зубков А.Н. «Хатха-йога для начинающих» з перекладом на українську мову «Інструкція по користованню власним тілом»

2. Дихальні вправи програми BodyFlex рекомендовані американкою Грір Чайлдерс:

Програма індивідуальної фізичної активності — це комплекс вправ для підтримання і розвитку задовільного фізичного стану Вашого організму і лікування існуючих проблем.

1. Програма готується тільки для Вас і враховує стан Вашого здоровя;
2. Спочатку Ви заповните анкету;
3. Всі отримані дані належать до лікарської таємниці і не можуть бути розголошені без Вашої згоди.
4. При потребі і Вашій згоді Ви пройдете медогляд і тестування фізичного стану. (Якщо дані про ваше здоров’я підтверджені лікарями, яким Ви довіряєте медогляд проходити не треба).
5. Тестування фізичного стану рекомендовно пройти всім. Ці дані необхідні для визначення об’єму навантажень, які можна застосувати без шкоди для здоровя і контролю ефективності «Програми».
6. В «Програмі» Ви отримаєте:
a. Базовий курс - включає щоденний обов’язковий комплекс вправ (для підтримання задовільного стану (10-15 хв.);
b. Розширений курс «Вправи для розвитку…» - рекомендовані вправи спрямовані на розвитку фізичного стану необхідного для занять якимось видом спорту (наприклад теніс, гірські лижі, плавання…)
7. Після отримання друкованого варіанту Вашої власної «Програми індивідуальної фізичної активності» Ви можете обрати кілька наступних варіантів:
• Самостійні заняття вдома;
• Заняття вдома з інструктором (рекомендовано);
• Заняття з інструктором в залі.
• Заняття з інструктором «періодично» для вивчення і правильного виконання вправ з використанням «Skype».В процесі занять проводиться постійний моніторинг загального стану здоров’я і корекція рекомендованих вправ.