Пролотерапія - як метод лікування, створений в Америці на початку 30-х років і ефективно використовується сьогодні для лікування болю і порушення функції суглобів і хребта.

пролотерапія

Лікування хронічного болю суглобів і зв'язок, методом введення невеликих кількостей подразника, наприклад, концентрованої глюкози в областях болю.
В основі методу лежить розвиток локального контрольованого запалення, яке і приводить до зцілення. Як і інші методи природного лікування (ударно хвильова терапія, озонотерапія, кінезіотепінг) спрямована на лікування причини хвороби а не її симптомів. Для розвитку локального контрольованого запалення застосовують речовини, які природно присутні в організмі людини: глюкоза, гліцерин, озон.
На практиці це виглядає так: лікар обколює проблемну зону (зону плечового суглобу 10-30 ін’єкцій) киснево-озоновою сумішшю або розчином глюкози і таким чином стимулює процеси регенерації тканин. Відновлення тканин веде до ліквідації болю і відновлення рухів.
Лікування складається від 3 до 10 процедур з інтервалом 2-3 дні. Кількість процедур визначає лікар і залежить від багатьох факторів, таких як: загальний стан хворого, тривалість хвороби, локальний стан тканин, наявність пошкоджень, застосоване раніше лікування (наприклад гормональна терапія сповільнює процес регенерації і виздоровлення) стан імунної системи та багато іншого. Ефективність лікування за даними різних авторів — 85-95%.


Протипокази: абсолютні

• пошкодження чи запальні інфекційні процеси в зоні лікування
• септичний стан
• непереносимість реагента відносні
• лікування в першому триместрі вагітності
• неадекватність поведінки і психічні розлади

Детальніше про пролотерапію можна почитати тут або подивитися або тут ...